Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně

Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně.

Růst nákladů na život nás vede k zamyšlení, jak hospodařit chytřeji a ekonomičtěji. Stejně tak se čím dál častěji můžeme sami sebe ptát, jaké má naše spotřební chování dopady na životní prostředí. Pokud to tak vnímáte i vy, gratulujeme. Začínáte myslet udržitelně.:-)  Tady je pár tipů, jak chytřeji a udržitelněji pořizovat hračky, s ohledem na životní prostředí i vaši peněženku.

Hračky udržitelně

Jako milující rodiče chceme, aby naše děti byly spokojené a šťastné, aby se správně rozvíjely a měly radost ze života. Život bez hraček si asi nikdo z nás neumí představit. Hračky jsou pro děti zdrojem inspirace, nových zážitků a vědomostí. Pokud přemýšlíte o tom, jak žít udržitelněji, i na poli hraček existují alternativy. Hledáte-li pro vaše děti „nové“ hračky, co si nejdřív položit otázku, jestli neexistují jiné způsoby než koupit nové? Existují. Jsou to tyhle.

Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně.

Nákupy z druhé ruky

Ze sekáče, z bazaru, od kamarády, po dětech od ségry nebo bráchy; zkrátka z druhé ruky. Všichni to známe. Věci ze sekáčů a bazarů v nás ale někdy můžou budit rozpory. Druhořadé, nemoderní, zastaralé věci, které by se měly prodávat jen za zlomek původní ceny, jestli vůbec. Svět nákupů z druhé ruky se ale změnil. Dnes je už snadné pořídit stále moderní a kvalitní věci, navíc v moderním a příjemném prostředí, které se se sekáči tak, jak je známe, nedají vůbec porovnat. 

Asistovaný prodej

Velkou výhodou nakupování z druhé ruky je, že se můžete zapojit i jako prodávající. Můžete prodávat nepotřebné věci po vlastní ose nebo se s prodejem obrátit na někoho, kdo vše udělá za vás, tzv. asistovaný prodej. Přivyděláte si, pošlete dál věci, které už nevyužijete, vyměníte je za jiné, které právě potřebujete a navíc na tom ušetříte. Bonusem bude dobrý pocit, že kromě peněženky šetříte i životní prostředí. Hračky můžete prodávat a nakupovat v Druhém kole. S oblečením vám pomůžou v Tak trochu jiném sekáči. V obou případech stačí věci k prodeji předat a pak už jen čekat, až se provize z jejich prodeje objeví na vašem účtu.

Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně.

Půjčovny

Knihovny jsou nostalgie, která přetrvává dodnes. Je to prostě jistota v dnešní nejisté době. Je přirozené si půjčit knihu a po dočtení ji vrátit a půjčit si jinou. To samé lze dnes dělat i s hračkami. Půjčovat si věci pro krátkodobé použití nebo jednorázovou potřebu je praktické, chytré a udržitelné. Když jsme u hraček, proč nevyužít širokou nabídku a nevyzkoušet hračky, které byste z různých důvodů nekoupili? Třeba proto, že děti přestanou brzy bavit. To v půjčovně řešit nemusíte. Navíc se můžete rozhodnout, na jak dlouho si hračky půjčíte. V ostravské Půjčovně hraček mají široký výběr a půjčit si je můžete už od 1 týdne. A pokud nejste z Ostravy nebo okolí, pošlou vám je až k vám domů.

Swapy

Swap znamená jednoduše výměna. Podstatou výměn je, že doma vezmete, co už nepotřebujete nebo nenosíte, a vyměníte to za věci, které naopak chcete.  Někomu jinému poslouží vaše věci, vy využijete to, co už se jinde jiném nehodí. Nejčastěji to bývá oblečení. Stejně tak se dá vyměňovat i sportovní vybavení, věci do domácnosti nebo hračky. Doma posbírané věci většinou donesete na nějakou swap akci, kde se už o vše postarají. Vy si pak vybíráte z věcí, které tam donesli ostatní, často jen za organizační poplatek.

Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně.

Udržitelné hraní

Opakované používání věcí se stává novým trendem. A neplatí jen pro auta, knížky nebo oblečení. Tím, že vědomě upozaďujeme potřebu vlastnit, posilujeme potřebu sdílet. A to je skvělá věc! V Druhém kole najdete právě takové hračky, ze kterých už někde děti vyrostly, jinde ale ještě mohou udělat hodně radosti. Jsou v super stavu, naprosto funkční, moderní a kvalitní. Dávejte hračkám další život. Budete z toho mít dobrý pocit a navíc uděláte radost nejen dalším dětem, ale také naší planetě. 🙂

Recommended Posts