Skip to content
Kam s nepotřebnými hračkami

Kam s nepotřebnými hračkami

Snad každý rodič ten pocit zná. Dětský pokoj praská pod náporem hraček ve švech. Je přeplněný nejen aktuálními a oblíbenými hračkami, ale i těmi, se kterými si děti už nehrají. Nepotřebné hračky se hromadí a zabírají cenný prostor, zatímco nové hračky přibývají. V tomto článku popíšeme několik způsob, co dělat s nepotřebnými hračkami.
Pokračovat ve čtení
Jaké hračky vybrat na jaro a proč jsou tak důležité

Jaké hračky vybrat na ven a proč jsou tak důležité

S příchodem jara a teplejšího počasí se děti (i my rodiče) těšíme na hraní venku. Pro nás rodiče to znamená vybrat dětem takové hry a hračky na ven, které budou nejen zábavné, ale zároveň bezpečné a prospěšné pro jejich vývoj.
Pokračovat ve čtení
hry pro děti venku

Jak zabavit děti na jaře venku

Staré známé pořekadlo říká "březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem". Jó, kdysi bývaly zimy delší a mrazivější. Současné zimy už takové až na výjimky nejsou. Březnové počasí nás díky svým slunečným dnům táhne ven, na procházky, na hřiště, do parku nebo na zahradu. Příroda se probouzí a my s ní. Jak zabavit děti v měsíci prvního jarního dne venku? Tady je pár tipů.
Pokračovat ve čtení
5 důvodů proč posílat hračky dál

5 důvodů proč posílat hračky dál

Posílat nepotřebné věci dál je chytré, udržitelné a trendy. Tady je 5 pádných důvodu, proč se vám to vyplatí s hračkami a co z toho budete mít.
Pokračovat ve čtení
úklid hraček v dětském pokoji

Jak rychle a jednoduše vytřídit hračky v dětském pokoji

S novým rokem míváme chuť se vrhnout do věcí, které dlouho odkládáme nebo se nám do nich zatím moc nechtělo. Dáváme si nová předsevzetí, plánujeme nebo prostě máme "jen" trochu víc času na věci, které jsme na konci předchozího roku nezvládli. Krátké dny a počasí, že by psa nevyhnal, tomu jen pomáhají. Jestli jste si mezi vaše úkoly a novoroční výzvy zařadili vytřídění hraček v dětských pokojích, tady je pár tipů, jak na to jednoduše a chytře.
Pokračovat ve čtení
Nejoblíbenější pohybové hry pro děti

Nejoblíbenější pohybové hry pro děti

Zabavit děti doma, když je venku nevlídno, může být výzva. Někdy potřebujeme, aby se zabavily samy, jindy se k nim rádi přidáme. Tak nebo tak, vždy se hodí pár dobrý a osvědčených tipů na pohybové hry pro děti, které je nejen zabaví, ale zároveň se u nich i vyblázní. Naše tipy jsme rozdělili podle věku dětí. Tady jsou.
Pokračovat ve čtení
Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně.

Z druhé ruky nebo vypůjčit? Pořizujte hračky udržitelně

Růst nákladů na život nás vede k zamyšlení, jak hospodařit chytřeji a ekonomičtěji. Stejně tak se čím dál častěji můžeme sami sebe ptát, jaké má naše spotřební chování dopady na životní prostředí. Pokud to tak vnímáte i vy, gratulujeme. Začínáte myslet udržitelně.:-) Tady je pár tipů, jak chytřeji a udržitelněji pořizovat hračky, s ohledem na životní prostředí i vaši peněženku.
Pokračovat ve čtení
jaké hračky vybrat pro předškoláka

Jaké hračky vybrat pro předškoláky

Máte-li doma předškoláky, určitě budete souhlasit, že to jsou neposedové plní energie. Rádi a často se smějí, pomalu se osamostatňují. Vybrat jim takové hračky, které je správně připraví na školu, se může zdát jako těžký úkol. Proto vám přinášíme pár tipů na hračky pro předškoláky, kterými se můžete při výběru inspirovat.
Pokračovat ve čtení

O mně

Druhé kolo - o mně
Moje jméno je Pavlína Švejdová a založila jsem Druhé kolo, protože věřím, že kvalitní hračka má delší život než několik měsíců a když doslouží u nás, může dělat radost jinde.
 
Přidáte-li do toho moje nadšení pro cirkulární ekonomiku a udržitelnost; prostě lásku k místu, kde žijeme – naší planetě, je z toho Druhé kolo. Místo, kde můžete prodat a zároveň nakoupit hračky, které sice nejsou fungl nágl, ale za to ještě mohou udělat spoustu radosti a parády. A o to přeci jde. Jsme tu, abychom spojili vás všechny, kdo tomu také věříte.

Nejnovější články