Představujeme 10 značek, které vyrábí hračky udržitelně

Představujeme 10 značek, které vyrábí hračky udržitelně

Dávat přednost udržitelným a ekologicky šetrným produktům není chvilkový ani módní trend. Je to důležitá a potřebná změna našeho spotřebitelského chování s ohledem na klimatickou krizi, které čelíme. Není proto divu, že se tato změna dotýká i oblasti hraček pro děti. Měli bychom při jejich nákupu přemýšlet nejen o tom, jakou hračku vybereme, ale také jestli je její výroba ekologicky šetrná. Čím dál víc značek hraček pro děti se snaží přicházet na trh s takovými produkty, které jsou vyrobené z udržitelných materiálů, způsobem, který je k přírodě a jejím zdrojům šetrný. Tady je 10 značek, které se tím mohou pochlubit.

Radost, rozvoj, udržitelnost

Tyto značky se neomezují jen  na kvalitu a zábavu, ale dbají i na minimalizaci ekologického dopadu. Jinými slovy se chovají tak, aby měly pozitivní vliv na životní prostředí i lidi kolem sebe. I tyto hračky dětem umožňují objevovat a učit se a zároveň přispívají k zachování naší planety pro budoucí generace. Jsou typické svým závazkem k udržitelnosti a výrobě hraček z ekologicky šetrných materiálů.

1. Plan Toys

Plan Toys je thajská značka, která je po celém světě známá svými hračkami vyrobenými z recyklovaného dřeva nesoucí certifikaci FSC (Lesy spravované udržitelným způsobem). Specializuje se na výrobu dřevěných hraček z recyklovaného gumovníku. Tyto hračky jsou ekologicky šetrné, i díky tomu, že jsou obarvené ekologickými barvami na bázi vody. V naší nabídce od této značky najdete tahacího šneka v přírodním provedení, nebo skládací raketu s kosmonautem.

PlanToys dřevěný tahací šnek přírodní
Plan Toys skládací raketa

2. Hape

Hape je německá značka, jejíž produkty jsou k dostání po celém světě a získaly mnoho ocenění za design a kvalitu. Značka klade důraz na kvalitu svých produktů a používá bezpečné a ekologické materiály, jako je dřevo z udržitelných zdrojů a nestrupové barvy. Tím se snaží zajistit, aby hračky byly maximálně bezpečné pro děti a šetrné k životnímu prostředí. V naší nabídce můžete od značky Hape najít xylofon a zatloukačku v jednom.

3. Green Toys

Green Toys je americká značka, která se zaměřuje na výrobu hraček z recyklovaných plastových lahví a tím přispívá k minimalizaci odpadu. Hračky od této značky jsou bez BPA, ftalátů a PVC a jsou tak pro děti naprosto bezpečné. Green Toys také minimalizuje dopad své výroby na přírodu tím, že používá co nejméně obalového materiálu.

4. Bajo

Polská značka Bajo je známým výrobcem ekologicky šetrných a bezpečných hraček pro děti různých věkových kategorií. Její produkty jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a jsou navrhovány tak, aby podněcovaly dětskou kreativitu a rozvoj dovedností. Značka si zakládá na tom, že používá přírodní materiály a ekologicky šetrné postupy při výrobě svých výrobků.

5. Grimm's

Grimm’s je německé rodinná firma, která se specializuje na výrobu přírodních, vysoce kvalitních a bezpečných dřevěných hraček pro děti. Všechny její hračky se vyznačují svým naprosto ojedinělým designem, barevným provedením a také svým ekologickým přístupem k výrobě samotné. Hračky nejsou lakované, ale jsou ošetřené nezávadnými a šetrnými materiály jako je olej a vosk. V aktuální nabídce máme od této značky hru Sedm kamarádů v miskách.

6. Tegu

Značka Tegu je známá svými stavebnicemi s magnetickými dřevěnými bloky, které jsou vyrobené z udržitelného dubového dřeva. Firma spolupracuje s organizacemi na ochranu přírody a podporuje programy pro děti v Hondurasu, odkud dřevo získává. Její filozofie vychází z principů fair trade, která stojí na nevykořisťování a dobrých pracovních podmínkách zaměstnanců nadnárodních korporací. V aktuální nabídce máme od Tegu magnetické autíčko Blue & Poppy Racer.

Grimms 7 kamarádů v miskách1
Tegu magnetické autíčko Blue & Poppy Racer

7. BeginAgain

Americká značka BeginAgain je známá pro své ekologicky šetrné hračky a hry pro děti.  Zaměřuje se na výrobu hraček, které jsou bezpečné, zábavné a přátelské k životnímu prostředí. Jejich produkty jsou obvykle vyrobeny z přírodních materiálů jako je dřevo, korek a ekologicky šetrné plasty.

8. Haba

Rodinná firma Haba byla založena v roce 1938 v německém Bad Rodachu jako továrna na dřevěné hračky. Ačkoliv dnes všechny jejich hračky nejsou vyrobeny ze dřeva, stále platí, že musí být mimořádně kvalitní a pro děti zcela bezpečné. Značka Haba si získala pověst kvalitního výrobce hraček pro děti hlavně díky unikátnímu designu, bezpečnosti a pedagogické hodnotě. V našem sortimentu můžete najít více hraček  od této značky, třeba kuličkový labyrint Strom.

9. Djeco

Francouzská značka Djeco je u nás velmi oblíbená. Vyrábí hračky, které jsou certifikované podle evropských ekologických standardů. Hračky Djeco jsou kreativní a esteticky atraktivní. Značka byla založena v 50. letech 20. století zakladatelkou Véronique Michel-Dalès, která se tehdy rozhodla hračky navrhovat a vyrábět sama v ateliéru na břehu řeky Seiny, kde firma sídlí dodnes. Název Djeco nese údajně podle ještěrky gekko, která je vyobrazena v logu. Djeco pro své produkty vybírá kvalitní a odolné materiály z udržitelných zdrojů a v obalovém materiálu nenajdete žádný jednorázový plast. V Druhém kole najdete více hraček od této značky. Podívejte se do našeho e-shopu.

Djeco duo puzzle Protiklady
Djeco Oblékáme kočičky4

10. EverEarth

Značka EverEarth je známým výrobcem dřevěných hraček a hraček pro rozvoj dětí. Značka se zaměřuje na výrobu ekologických a udržitelných hraček, které jsou maximálně bezpečné pro děti a berou ohled i na životní prostředí. Jejich produkty jsou vyrobené z certifikovaného dřeva, které pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Dřevo barví ekologicky šetrnými barvami.

Hračky udržitelně

Udržitelný způsob výroby s ohledem na přírodu a její omezené zdroje dělá tyto hračky jedinečnými a zároveň udržitelnými. Hračky mohou být zábavné, kreativní a navíc přátelské k životnímu prostředí. Protože jsou vyrobené z kvalitních materiálů, jsou odolné a zůstávají tak dlouho ve velmi dobrém stavu. Je proto nasnadě, že jakmile splní svou službu u vás, můžete je poslat dál, protože to jejich velmi dobrý stále stav stále umožňuje. A s tím vám rádi pomůžeme.

V e-shopu Druhé kolo najdete hračky, které sice už někde dosloužily, ale jinde mohou udělat ještě hodně radosti. Jsou ve velmi dobrém stavu, kvalitní, moderní a za výhodnou cenu. Přejděte do našeho e-shopu a přesvědčte se.

Další články