Skip to content
co je re-use

Re-use: co to je a jaké re-use projekty nás baví

Re-use je pojem, který začínáme slýchat čím dál častěji. Doslovný překlad z angličtiny je “pře-použít” a přesně o tom to je. Pojďme využít to, co je ještě funkční a může svou užitnou hodnotu plnit i dál a déle. Tahle myšlenka se stala podstatou mnoha center, sdružení a projektů, které se “pře-používáním” zabývají. Přinášíme vám výběr těch, které nás zaujali.
Pokračovat ve čtení
Úvodní obrázek článek Nejlepší hračky na ven a na cesty

Jaké hračky vybrat na cesty

Jaro je tu v plné síle a krásné počasí nás láká ven. Vyrážíme do přírody, na dětská hřiště nebo na výlety. Ať už se vydáme do blízkého okolí nebo do míst vzdálenějších, frekvence cestování se na jaře zvyšuje. To s sebou přináší vyšší nároky na logistiku a přípravy.
Pokračovat ve čtení
ekologické balení druhé kolo

Ekologické balení v praxi: Takhle balíme hračky z druhé ruky

Rozhodli jsme se místo levnějších plastových obalů balit naše zboží s ohledem na přírodu, zeleněji a šetrněji. Jen tak to vzhledem k tomu, co děláme, dává smysl.
Pokračovat ve čtení
uspořádání dětského pokoje

Jak uspořádat dětský pokoj v 8 krocích

Jak udržet pořádek v dětském pokoji na dlouhou dobu? Postupujte podle těchto 8 kroků a uvidíte, že spokojeni budete nejen vy, ale i vaše děti.
Pokračovat ve čtení
Proč číst dětem v 5 bodech

5 důvodů proč číst dětem už odmalička

Čtení je důležitější, než si myslíte. V následujících pěti bodech najdete odpovědi na otázku, proč je tak důležité číst dětem už od jejich raného dětství.
Pokračovat ve čtení

Hračky z druhé ruky pro děti do 1 roku

Hračky pro děti do 1 roku upotřebíte opravdu omezenou dobu. Připravili jsme pro vás proto pár zaručených tipů na hračky z druhé ruky, které jsou pro nejmenší děti vhodné.
Pokračovat ve čtení
jak vybrat hračku

Jak správně vybrat dětem hračku

Vybrat ty správné hračky pro vaše děti může být oříšek. Orientace v široké nabídce může být složitá. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak na to i s omezeným rozpočtem bez nutnosti kompromisů.
Pokračovat ve čtení
321dílna

321dílna a rozjezd s velkým “R”

Na konci roku mívám vnitřní potřebu bilancovat. V duchu si říct, co se podařilo, na co jsem hrdá, co se naopak nepovedlo, co změnit, vylepšit nebo v čem pokračovat. Hodit si v hlavě na pomyslný papír plusy, mínusy, cíle a plány, abych se k nim mohla ve chvílích marnosti a trudomyslnosti vracet.:-)
Pokračovat ve čtení

O mně

Druhé kolo - o mně
Moje jméno je Pavlína Švejdová a založila jsem Druhé kolo, protože věřím, že kvalitní hračka má delší život než několik měsíců a když doslouží u nás, může dělat radost jinde.
 
Přidáte-li do toho moje nadšení pro cirkulární ekonomiku a udržitelnost; prostě lásku k místu, kde žijeme – naší planetě, je z toho Druhé kolo. Místo, kde můžete prodat a zároveň nakoupit hračky, které sice nejsou fungl nágl, ale za to ještě mohou udělat spoustu radosti a parády. A o to přeci jde. Jsme tu, abychom spojili vás všechny, kdo tomu také věříte.

Nejnovější články